Head of marketing

Job description

70 000 Kč - 100 000 Kč měsíčně s možností získat podíl

Jak vypadá Smartsupp tým

Ahoj,

jsem Vladimír, CEO a co-founder Smartsupp.

Tenhle job inzerát jsem napsal osobně. Je to vlastně spíš osobní dopis. Hledám do Smartsupp týmu někoho, kdo si vezme na starost celý marketingový tým. Chci aby to byl spolehlivý parťák, který tu s námi bude dalších 5 nebo 10 let a chodí s námi na pivo nebo rum. Ne jen někdo, kdo hledá lepší plat a další zářez do CV.

Jako šéf marketingu budeš klíčový hráč ve firmě. Tvůj goal bude dát dohromady tým a strategii a posunout náš marketing na nový level.

O nás

V Brně stavíme globální B2B SaaS produkt. Smartsupp je business chat aplikace s 53 000 firemními zákazníky. Do 3 let se chceme dostat na 100M CZK v ročním obratu (aktuálně máme 30M) a vybudovat nejlepší customer messaging platformu pro eshopy a SMB v Evropě.

Na naší Smartsupp team page najdeš více o tom, kdo jsme a na čem pracujeme.

Marketingový tým a jeho scope

V týmu máme 2 marketéry a do konce roku jich chceme mít šest. Akvizici řešíme primárně přes online kanály. Nemáme sales, konverzní funnel je plně automatizován. Veškerá akvizice tedy stojí na marketingu. Jsme global-first SaaS byznys a soustředíme se na trhy střední a západní Evropy.

Jako Head of marketing budeš mít ownership budgetu (8 milionů Kč na 2020, každý rok se zvyšuje) a volnou ruku zkoušet nové kanály a marketingové nástroje. Aktuálně přivádíme 200 nových platících zákazníků měsíčně, tvůj úkol bude tohle číslo zněkolikanásobit.

Náplň práce - co budeš mít na starosti

  • Tvorba a exekuce globální marketingové strategie
    • analýza trhu a trendů, tvorba person, definice cílové skupiny, go-to-market strategy
  • Tvorba marketingové roadmapy a zodpovědnost za ni
  • Vyhodnocování stávajících akvizičních kanálů a spouštění nových
  • Ownership a zodpovědnost za celý marketing budget (600 000 Kč měsíčně)
  • People management - 1on1 meetingy, rozvoj a spokojenost členů marketing týmu
  • Hiring, se kterým ti bude pomáhat naše People manažerka Vendy

Job requirements

Koho hledáme - co bys měl mít nebo umět

  • Zkušenosti s vedením marketingového týmu a tvorbou marketingové strategie
  • Zkušenosti s online marketingem
    • Google Analytics, PPC reklama, SEO, optimalizace konverzního funnelu
    • Výhodou je pracovní znalost Google Ads, Google search console a Mailchimpu
  • Dobrá komunikace s lidmi, leadership skills
  • Plynulá angličtina (mluvená i psaná)
  • "Get shit done" mindset
  • Motivace se neustále posouvat - hledat nové akviziční kanály a zkoušet nové věci

Co nabízíme?

  • 70 000 Kč - 100 000 Kč měsíčně s možností získat podíl
  • Práci v centru Brna s volnou pracovní dobou a možností home office
  • Práci v 30-členném mezinárodním týmu
  • Nenajdeš u nás složitou hierarchii, byrokracii nebo korporátní blbosti
  • Budget na sebe-vzdělávání a konference ve výši 10 000 Kč ročně
  • 5 týdnů dovolené a sick days
  • Pěkné benefits jako
    • kurzy angličtiny, multisport karta, občerstvení zdarma (ovoce, kafe, čaj)
  • Neomezený přísun kvalitního rumu a domácí Smartsupp slivovice
  • Pravidelné team building parties
    • wakeboarding, vinný sklípek, laser game, lyžování atp.

Pokud tě Smartsupp tým a pozice zaujala, napiš mi na vladimir@smartsupp.com. Rád s tebou zajdu na oběd nebo kafe a řeknu ti víc o Smartsupp a jak funguje náš marketing.

Vladimír