Skip to content

Platform Lead pro globální SaaS

Brno, Jihomoravský kraj, CzechiaSW development

Job description

Ahoj, jsem AdamCTO Smartsupp a hledám do týmu parťáka, který si vezme technologicky na starost architekturu našeho backendu. Budeš moje "pravá technologická ruka" i opora. V technologii budeš mít nejsilnější slovo, ale taky chápeš, že nemusíš mít poslední slovo. Člověk, kterého najdeme, bude v naší firmě klíčový a chceme, aby s námi makal na Smartsuppu aspoň dalších 5 let. Chceme být parťáci a kámoši. Rádi zajdeme na pivo a pokecáme i o nepracovních věcech. 


🔥 Role Platform Leada je u nás ve Smartsupp nová. Hledáme člověka, který nás posune na další level v technologiích. 

Chceme někoho, kdo nejen ovládá naši současnou technologickou platformu, ale také někoho, kdo bude garantovat její funkčnost i v dlouhodobém horizontu. 

🔥 Hledáme člověka, který dokáže předvídat budoucí výzvy a navrhnout vhodné řešení pro případné zvýšení zátěže, případně navrhnout nový tech stack.


Ve Smartsupp budeš s našimi devopsáky makat na backendu live chatu a chatbota. Máme 16-20 milionů návštěvníků denně a odbavíme dva miliony chatbot konverzací. Cíl je, aby náš backend byl levnější a výkonnější. Budeš vylepšovat chatbota, propojovat ho s AI a nad tím budovat novou funkcionalitu, která dokáže přilákat zákazníky. Zákaznická data je třeba transformovat do analytik. Na backendu používáme nejmodernější technologie. Jsme čistě cloudový produkt a hostujeme infrastrukturu v AWS.


🔥 Protože budeš Lead očekáváme, že budeš proaktivní v řešení technologických výzev, budeš komunikativní a zvyklý pracovat v týmu. To je pro nás velmi důležité - nesmíš být “sólista”.

🔥 I když jde o technologickou pozici, “product first attitude” je důležitý mindset. S produkťáky budeš často v kontaktu a aktivně hledat řešení mezi byznysem a technologií. Měl/a bys být někdo, kdo vždy přemýšlí o nových a inovativních způsobech, jak zlepšit tech stack tak, aby se za to neutratil balík peněz. Někdo, kdo přemýšlí o celkové stabilitě a rozšiřitelnosti.


🔥 Nesmí ti chybět chuť diskutovat s týmem, chuť organizovat a řešit knowledge sharing, inspirovat kolegy a samozřejmě sdílet best practices. Současně víš, že každá diskuze musí mít začátek a v rozumnou dobu konec a pokud tým neví, tak umíš rozhodnout a své postoje obhájit.

👉Jak si spolupráci s námi můžeš představit?

V týmu o 50 lidech budujeme z Brna globální SaaS startup. Makáme na řešení pro konverzační e-commerce, které kombinuje live chat a chatboty. 100 000 e-shopů a firem po celém světě díky Smartsupp poskytuje personalizovanou nákupní asistenci a zlepšuje online shopping experience. ...a ano, už integrujeme chatGPT od Open AI :)


Na začátku naši produkťáci udělají rozhovory se zákazníky. Tam se můžeš připojit a poslechnout si, co zákazníky trápí v různých oblastech a co by rádi v produktu viděli. Jakmile máme posbírané informace z více rozhovorů, proběhne skupinová diskuze a rozhodnutí o prioritách. Hledáme společně řešení, které bude brzy viditelné a dobře zpracované. “A co si navaříme, to si taky na našem webu sníme”. Náš produkt používáme aktivně. Máme tak feedback z první ruky a můžeme se bavit, kdy a jak zareagujeme. Nic není vytesané do kamene. Ceníme si flexibility a stability produktu. Každý u nás může být součástí diskuze. 


Hackaton👉 Všechno, co uděláme, se dostane během pár dní do produkce, ale pečlivě řídíme, kdo všechno změnu uvidí. Chceme vyladěný produkt a než pustíme featury na všechny, sbíráme feedback a ladíme featuru. K tomu všemu budeš přispívat, protože tvoje úkoly se budou pohybovat v oblasti spolupráce s produkťákem, UXákem a zbytkem týmu na vývoji nových featur. Chceme vyladěný produkt a rychlé a otestované releasy. V tom si vzájemně pomáháme.Pokud tě pozice a naše firma zaujala, rádi s tebou zajdeme na oběd nebo kafe a řekneme ti víc o tom, na čem aktuálně pracujeme, jak naše firma funguje uvnitř a jaké výzvy by na tebe čekaly.

Job requirements

🚀 Koho (ne)hledáme:

  • Skvělá znalost Typescriptu a NodeJS s ideálně s frameworkem NestJS je nutná jako dýchání
  • Pokud máš asynchronní zpracování v krvi, budeš jako ryba ve vodě. Používáme z větší části RabbitMQ, ale v části pro komunikaci s weby jsou websockety a část API je klasicky na RESTová.
  • I u nás jsou důležitá data. Měl bys rozumět konceptům SQL, NoSQL a hybridních databází a vědět kdy jakou použít. Používáme hodně Postgre, Redis a Elastic a pravděpodobně i do budoucna budou tyto technologie základem naší architektury. Budeme ale růst a bude potřeba škálovat naše řešení a ty bys měl být tím kdo přinese znalosti a zkušenosti které nám umožní posunout naší architekturu a další level.
  • Láska k technologii, čistému SW designu a k architektuře je něco, co ti pomáhá dělat dlouhodobě správná rozhodnutí. Clean code, design patterns, testovatelnost aplikace už znáš tak dobře, že bys je vysvětlil každému i o půlnoci 
  • Systémem proteče hodně zpráv a bez dobrého citu pro škálování a cenové efektivity to nedáš. Navíc, pokud rozumíš OpenAPI, domain-driven designu, microservices architektuře a jak porcovat monolit, jsi náš člověk.
  • Umíš udělat rozhodnutí, ale taky nasloucháš svému okolí a pomáháš hledat finální řešení. Nikdo přece nemáme patent na rozum.
  • Protože už hodně znáš a umíš, víš, že je dobré se podělit s kolegy a pomoct těm, kteří jsou teprve na své cestě k seniornímu vývojáři.
  • I když už máš hodně za sebou, na svůj rozvoj nezapomínáš a stále na sobě pracuješ. My tě v tom rádi budeme podporovat jak časem, tak finančně


Proč se ti u nás bude líbit? 

🧑‍🤝‍🧑 Budeš pracovat s lidmi, pro které je důležitá týmová spolupráce, otevřenost a naše další hodnoty – svoboda a zodpovědnost či neustálý rozvoj

🌐 Dozvíš se, jak funguje SaaS (software as a service)

⛱️ Pěkné benefity jako je 10k budget pro sebevzdělávání, jazykové lekce, pravidelné týmové párty, MultiSport karta, mobilní tarif či volno na tvoje narozeniny, 25 dní dovolené, Sick days a další. Mrkni na naše BEYOND JUST A PAYCHECK. 

🏢 Pracovní den ti určitě zpříjemní i kanceláře v 17. patře Šumavské tower, kde budeš mít Brno jako na dlani

🥃 Neomezený přístup k domácí Smartsupp slivovici a kvalitnímu rumu :-) 


Pro více informací o nás mrkni na Smartsupp partu na náš instagram People of Smartsupp nebo třeba na tento článek.  


Máš zájem makat pro Smartsupp?

Rádi ti osobně Smartsupp představíme. Napiš proč se k nám chceš připojit a pošli tvůj LinkedIn nebo životopis.


By submitting this form, I acknowledge that Smartsupp will collect, store, and process my data. You may withdraw the consent anytime.

Brno, Jihomoravský kraj, Czechia
SW development

or

Apply with Indeed unavailable